Wiodące style na weselach: boho, rustykalny, elegancki

 Od pewnego czasu organizacja wesel wiąże się z wybraniem nie tylko motylu przewodniego, ale również stylu wesela. Wesele w stylu boho, rustykalnym oraz eleganckim to najczęściej wybierane. Przyjrzyjmy im się bliżej.

 

Styl boho

 

Styl boho wywodzi się od artystycznej bohemy. Można tutaj doszukiwać się inspiracji z kultury cygańskiej oraz hipisowskiej, gdzie dominują etniczne wzory. Boho charakteryzuje się lekkością, luzem, spontanicznością oraz wolnością. Elementy charakterystyczne dla boho to pióra, frędzle, koronki, falbany oraz wcześniej wspomniane etniczne wzory. Dekoracje zawierają wiele zieleni oraz kwiatów. W stylu boho Panna Młoda często ma rozpuszczone włosy i wianek na głowie, zaś sama ceremonia odbywa się na zewnątrz. Wspaniałe reportaże w stylu boho uchwycił team Fabryka Kreatywna fotografia i film ślubny.

 

Styl rustykalny

 

Styl rustykalny to styl inspirowany prostotą wiejskiego życia oraz nawiązanie do natury. Dla rustykalnego wesela charakterystyczne są elementy drewniane, naturalne materiały oraz ekologiczne dekoracje. W stylu rustykalnym Panna Młoda zwykle ma nieuporządkowany bukiet oraz zwiewną i delikatną suknię. Rustykalne wesela często odbywają się w winnicach lub stodołach, a przyjęcie zwykle składa się z kolacji.

 

Styl elegancki

 

Styl elegancki zwany również stylem glamour to coś dla osób, które lubią spendor i blask. Styl elegancki pozwala na wprowadzenie święcących dekoracji w kolorze złota, srebra oraz różowego złota. Brokatowe świeczniki, bogate bukiety w złotych lub srebrnych w wazonach, czy złota zastawa stołowa. Tego nie może zabraknąć na eleganckim weselu. Styl glamour to specjalnie zaprojektowana suknia, w której Panna Młoda wygląda jak księżniczka oraz pięknie komponujący się z nią bukiet. Pan Młody ma smoking lub czarny garnitur. Ślub odbywa się w Kościele, przyjęcie weselne na pięknej sali. Ślub w stylu glamour to ślub z dużą ilością gości. Jednak decydując się na taki styl. warto pamiętać, że glamour oznacza również klasę, co jest jednoznaczne, z tym że w wyborze poszczególnych elementów należy zachować umiar.