Ślub plenerowy – wady i zalety

Jakie są zalety ślubu plenerowego? A co z wadami? Czy ślub w plenerze ma jakieś słabe strony? Sprawdzamy!

Ślub plenerowy – zalety

Ślub plenerowy to szansa na realizację swoich marzeń, jak również organizację uroczystości w dowolnym miejscu. Ślub plenerowy możemy zorganizować w swoim ulubionym parku, w ogrodzie, na plaży, czy nawet w niedalekim sąsiedztwie jeziora. Nic nas nie ogranicza, mamy pełną swobodę w wyborze idealnego miejsca na ślub.

Jedyne, co musimy zrobić, to dopełnić formalności związanych z pozwoleniem na organizację takiego przedsięwzięcia i można zabrać się do planowania. Ślub plenerowy daje nam też pełną swobodę w wyborze motywu przewodniego, dekoracji, czy menu. Co więcej, taki rodzaj uroczystości to również szansa na oryginalny ślub, świetną zabawę oraz fantastyczne zdjęcia.

Ślub plenerowy – wady

Niestety ślub plenerowy nie jest wolny od wad. O czym dokładnie mowa? Musimy mieć świadomość, że organizując uroczystość na zewnątrz, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka będzie pogoda. Nawet organizacja ślubu w okresie wiosenno-letnim nie gwarantuje nam pięknej pogody, co oznacza, że ślub plenerowy może zamienić się w koszmar. Jednak istnieje skuteczny sposób na to, aby się przed tym uchronić.

Jedyne, co musimy zrobić, to pomyśleć o odpowiedniej osłonie na wszelkiego typu niedogodności – od deszczu, po wiatr, czy nawet upał. Dobrym wyborem może okazać się wynajęcie namiotu z wyposażeniem, zwłaszcza że do naszej dyspozycji pozostaje wiele firm, które chętnie nam je dostarczą. Na tym jednak nie koniec, ponieważ równie ważne jest, komu zlecimy obsługę swojego wesela.

Jeśli chcemy otrzymać fantastyczne zdjęcia, to musimy poświęcić więcej czasu na wybór fotografa, ponieważ nie wszyscy mogą poszczycić się sukcesami w fotografii ślubnej. Dlatego, zamiast stawiać na przypadkowego fotografa, lepiej od razu zgłosić się do najlepszego fachowca z branży, a na pewno zadba o to, aby piękna sceneria zapewniła cudowne ujęcia, do których będziemy mogli wracać do końca życia.