Sesja ślubna w dniu ślubu czy w osobny dzień

Kiedy zorganizować sesję ślubną? Lepszy będzie dzień ślubu czy na sesję przeznaczyć osobny dzień? Trzeba przyznać, że to dylemat wielu przyszłych Młodych Par. Wasz też? W takim razie zajrzycie do poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Wam cennych wskazówek.

Sesja ślubna w dniu ślubu

 

Zwolennicy tradycji mogą zdecydować się na sesję ślubną w dniu ślubu. Takie rozwiązanie z pewnością ma jednak swoje mocne, jak i słabe strony. Na korzyść sesji w dniu ślubu przemawia fakt, że nie potrzeba dodatkowych przygotowań. Na sesję możemy wybrać się w tak zwanym międzyczasie, czyli np. po oficjalnym rozpoczęciu przyjęcia, lub w czasie jednej z przerw, dając tym samym gościom trochę czasu na odpoczynek. Jeśli nasz dom weselny dysponuje ładnym otoczeniem oraz wnętrzami, to mamy nieograniczone możliwości na to, by zapewnić sobie piękne zdjęcia ślubne. Jedynymi ograniczeniami, z jakimi musimy się liczyć to ramy czasowe oraz stroje. Sesja musi odbyć się szybko i z zachowaniem ostrożności, bo nie możemy dopuścić do tego, by „wizerunek” Państwa Młodych się uszkodził. Dlatego, sesja ślubna w dniu uroczystości powinna być spokojna.

Sesja ślubna w dniu ślubu to właściwie standard na zachodzie. Każdy destynacyjny fotograf ślubny wykona takie zdjęcia z parą młodą w dniu ślubu. Dobrym przykładem są zdjęcia Nat Kotraktewicz która wyciska z par młodych wszystko co najlepsze w dniu ich ślubu.

 

Sesja ślubna w osobny dzień

Sesje ślubne po uroczystości dają więcej swobody. Młoda Para jest już spokojna, ma za sobą najpiękniejszy i zarazem najbardziej stresujący dzień. Emocje zdążyły opaść, ale radosny nastrój nie, więc podstawę do sesji ślubnej już mamy. Jeśli do tego dorzucimy jakieś piękne miejsce, to zapewnimy sobie udane i piękne zdjęcia. W przypadku sesji organizowanej w osobny dzień czas na już nie goni, możemy zrobić tyle ujęć, ile chcemy i pojechać w dowolne miejsce, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku sesji organizowanej w dniu ślubu. Poza tym już nie trzeba pilnować nienagannego wyglądu, więc mamy pełną dowolność także w aranżacji zdjęć, czy wykorzystania atrybutów weselnych.

Podsumowując, widać, że większe możliwości daje organizacji sesji ślubnej po uroczystości. Nie musimy się martwić o ramy czasowe, uszkodzenia wizerunku, czy o to, że goście zostali sami. Jednak ostateczny wybór pozostawiamy Wam.