Sesja fotograficzna z psem – piękna pamiątka naszego pupila

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka to jedno z najczęściej powtarzanych powiedzeń o pupilach. Jednak to prawda poparta wieloma dowodami, nic więc dziwnego, że wielu z nas bardzo kocha swoje zwierzaki i traktuje je jak członków rodziny. A co gdyby tak zrobić sesję fotograficzną ze swoim psem? Czy to nie byłaby piękna pamiątka dla nas oraz innych członków rodziny? Na pewno jest opcja warta rozważenia…

Sesja fotograficzna z psem – czy to faktycznie dobry pomysł?

Do tej pory najczęściej sesje fotograficzne dotyczyły ludzi. A co psami? Czy w ogóle sesja fotograficzna z psem to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Jeśli kochamy swoje pupile, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na profesjonalną sesję zdjęciową. Oczywiście nie musimy od razu zaciągać pupila do studia fotograficznego, ale często taka forma fotografii może okazać się zbawienna ze względu na największą możliwość kontroli warunków sesji.

Jednak warto mieć na uwadze, że profesjonaliści tacy jak np. Inoinu – studyjna fotografia psów, są otwarci na nasze potrzeby, a to oznacza, że dostosują się do naszych oczekiwań, jak również do naszego czworonoga. Dobrą praktyką jest zorganizowanie sesji w miejscu, w którym zwierzak poczuje się dobrze.

Może to być nasz dom, ogród, czy pobliski park a nawet studio fotograficzne. Sesja nie musi odbywać się na zasadzie pozowania do zdjęć, lecz na łapaniu ujęć w czasie wspólnego czasu, spaceru, czy zabawy. Możliwości na taką sesję jest całkiem sporo, więc jak dla nas naprawdę warto się na nią zdecydować.

Sesja fotograficzna z psem – do kogo się zgłosić?

Jeśli zdecydujemy się na sesję fotograficzną z psem, to warto zgłosić się do kogoś, kto specjalizuje się w tego typu fotografiach. Może dla wielu wydać to się dziwne, ale na takie sesje decyduje się naprawdę wiele osób, ponieważ dla kogoś, kto kocha zwierzęta, członkiem rodziny nie tylko są ludzie, ale także psy, koty, czy inne pupile. Dlatego warto rozejrzeć się wokół siebie, a na pewno znajdziemy kogoś, kto się chętnie podejmie sesji z psem. Ważne, by był to fachowiec, ponieważ tylko wtedy uda nam się osiągnąć zadowalające efekty z sesji.