Oprawa muzyczna na wesele – zespół czy DJ?

Organizacja wesela zawsze oznacza podjęciem wielu kluczowych decyzji, a jedną z nich jest wybór odpowiedniej oprawy muzycznej. Tylko na co postawić? Lepszym wyborem będzie zespół weselny? A może jednak nasz wybór powinien paść na DJ-a? Sprawdźmy oba rozwiązania!

Zespół na przyjęciu weselnym

Wielu z nas zabawa weselna kojarzy się z muzyką na żywo, wspólnym śpiewaniem z zespołem, czy biesiadą przy stołach. Dlatego, gdy przychodzi wybrać oprawę muzyczną, to wybór od razu pada na zespół weselny. Taki wybór z pewnością sprawi, że każdy będzie dobrze bawił się na zabawie, ale pamiętajmy, że wynajęcie zespołu zawsze niesie ze sobą pewne ograniczenia. Muzykanci potrzebują częstych przerw, więc również nie możemy liczyć na ciągłą zabawę przy muzyce na żywo. Poza tym nie każdy zespół gra wszystko, o co poproszą młodzi, lub goście. Dlatego przy wynajmie zespołu weselnego warto dokładnie sprawdzić jego ofertę, a także ustalić, czy grany repertuar jest zgodny z naszymi oczekiwaniami.

DJ na przyjęciu weselnym

DJ to gwarancja tego, że na naszym przyjęciu może być zagrany dowolny kawałkiem, o ile ma go w swojej bibliotece muzycznej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wcześniej poprosić o przygotowanie katalogu z wybraną przez nas muzyką, a DJ na wesele po prostu wszystko zagra. Jednak wynajem DJ-a ma też pewne ograniczenia, zwłaszcza jeśli nie występuje w duecie z wodzirejem. Dlatego należy liczyć się z tym, że nie każdemu może przypaść do gustu nasz wybór, zwłaszcza niezadowoleni mogą być nasi rodzice, czy dziadkowie, którzy po prostu nie wyobrażają sobie wesela bez muzyki na żywo, instrumentów, czy muzykantów.

Jaką oprawę muzyczną ostatecznie wybrać?

Widać, że zarówno wynajęcie zespołu weselnego, jak i DJ ma swoje mocne oraz słabe strony. Zespół weselny jest w stanie zapewnić muzykę na żywo. DJ jest w stanie zagrać praktycznie wszystko i to w oryginalnym wykonaniu. Dlatego warto przeanalizować każde rozwiązanie i indywidualnie podjąć decyzję. Ważne, by była podjęta zgodne z naszymi preferencjami, bo wtedy będziemy zadowoleni z dokonanej decyzji.