Jak konsultant ślubny pomoże Ci w organizacji ślubu i wesela marzeń?

Specjaliści od organizowania ślubów i wesel często określają się mianem konsultanta ślubnego lub wedding plannera. Jest to zawód uprawiany głównie przez kobiety, choć często spotkamy się z agencjami, które oferują nam wsparcie konsultantki i konsultanta działających w duecie. W jaki sposób konsultant pomoże nam w organizacji ślubu i wesela?

Czym zajmuje się konsultant ślubny?

Zakres usług konsultanta w dużej mierze zależy od indywidualnych warunków ustalonych z narzeczonymi. Dobry konsultant ślubny oferuje bardzo szeroki wachlarz usług: pomaga nam wybrać salę i załatwić formalności, zatrudnia podwykonawców: fotografa, zespół, DJ-a, wodzireja, kamerzystę i florystkę, pomaga w doborze stroju, zajmuje się przygotowaniem zaproszeń i rozesłaniem ich do gości. Wszystko to dzieje się oczywiście w porozumieniu z narzeczonymi, którzy na bieżąco konsultują się z wedding plannerem i przekazują swoje oczekiwania względem wymarzonego ślubu i wesela.

Ile kosztują usługi konsultanta ślubnego?

To zależy od kilku czynników: renomy konsultanta, lokalizacji, a także zakresu obowiązków wedding planner’a. Jeśli interesuje nas kompleksowa organizacja ślubu i wesela, w ramach której niemal wszystkie obowiązki przejmuje konsultant, koszt takiej usługi często przekracza 10,000 złotych. Jeśli zależy nam na wsparciu częściowym, tylko w niektórych obszarach organizacji, koszt usług konsultanta ślubnego to kilka tysięcy złotych. Oddzielną usługą jest koordynacja ślubu i wesela, w ramach której konsultant układa cały scenariusz dnia i dba o to, aby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Jest to koszt rzędu 3000-4000 złotych.

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Zdecydowanie tak! Samodzielna organizacja ślubu i wesela wymaga dużych nakładów czasu i wiąże się z ogromnym stresem. Po tak intensywnym okresie przygotowań Państwo Młodzi zwyczajnie nie mają siły cieszyć się własnym ślubem i weselem. Ponadto, łatwo o błędy, które sprawiają, że organizacja ślubu staje się droższa. W związku z tym, warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego, który zajmie się organizacją naszego wymarzonego ślubu i wesela.