Co brać pod uwagę przy wyborze sali weselnej

Planujecie swój ślub? Jesteście na etapie wyboru sali weselnej? Nie wiecie, jak się zabrać za jej wybór? Poniżej przedstawiamy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Koniecznie się z nimi zapoznajcie, a wybór sali weselnej już nie będzie dla Was problemem.

Lokalizacja

 

Przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę to, gdzie dana sala weselna się znajduje. Optymalnym rozwiązaniem jest znalezienie sali, którą dzieli niewielka odległość od kościoła bądź urzędu stanu cywilnego.

Dzięki temu nie trzeba będzie marnować dużo czasu na dojazd. Idealnym miejscem na ślub będzie sala weselna znajdująca się w cichej, ale dobrze skomunikowanej okolicy.

Nikt z zaproszonych gości nie powinien mieć trudności z dotarciem do danej sali weselnej. Poza tym warto wziąć pod uwagę te miejsca, w których nie brakuje ogrodu, zieleni, czy innych atrakcji, gdyż przy okazji zapewnimy sobie świetne warunki do kilku ujęć w plenerze.

Wielkość i wystój sali

 

Kluczowe znaczenie ma również wielkość oraz wystrój sali. Stawiać powinniśmy na te sale weselne, które będą w stanie pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Pamiętajmy, że sala nie może być ani za ciasna, ani za duża. Sala weselna z ograniczoną przestrzenią sprawi, że ciężko będzie się wszystkim bawić, z kolei za duża sala sprawi wrażenie pustej.

Idealny wystrój sali to taki, który spełnia nasze oczekiwania. Dlatego wybierając coś dla siebie, zastanówmy się przez chwilę, jaka dokładnie sala nas interesuje. Jakie kolory mają w niej dominować? Jakie dekoracje nas interesują? Następnie po prostu weźmy te oczekiwania pod uwagę, a na pewno uda nam się wybrać odpowiednią salę. Zapoznaj się z wyczerpującym spisem sal weselnych w województwie mazowieckim przygotowanym specjalnie z podziałem na style wesela tj. elegancki, rustykalny, industrialny: sale weselne warszawa i okolice

 

Nagłośnienie i oświetlenie

 

Wybierając salę nie zapominajmy również o nagłośnieniu i oświetleniu. Od tego, jak sala jest nagłośniona, zależy odbiór zespołu weselnego bądź DJ, jak również cała zabawa. Podobnie jest w przypadku oświetlenia. Upewnijmy się, czy dane oświetlenie jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom oraz zapewnić fotografowi odpowiednie warunki do pracy.