Co brać pod uwagę przy wyborze fotografa na ślub?  

Zadaniem fotografa ślubnego jest zapewnić Młodej Parze jak najpiękniejsze zdjęcia z najważniejszego dnia w ich życiu. Jak wybrać odpowiedniego fotografa dla siebie? Istnieje kilka ważnych szczegółów, na które warto zwrócić uwagę. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Doświadczenie

 

Najważniejszym aspektem powinno być dla nas doświadczenie. Tylko fotograf z dużym doświadczeniem jak Przemek Białek jest w stanie zapewnić nam najlepsze zdjęcia. Dlatego warto ustalić, jak długo dany fotograf pracuje w zawodzie oraz sprawdzić jego portfolio. Dzięki temu szybko ustalimy, czy jego praca na się podoba i czy sprawdzi się jako fotograf na naszym ślubie.

Cennik i zakres usług

 

Choć mówi się, że przy wyborze fachowców nie powinno się zwracać uwagę na cenę, to biorąc pod uwagę ilość wydatków weselnych, cena fotografa może mieć dla nas kluczowe znaczenie. Musimy wiedzieć, że na rynku można spotkać różnych fotografów. Jedni oferują bardzo niskie ceny, ale za to jakość pracy pozostawia wiele do życzenia.

Inni oferują przystępne ceny za naprawdę profesjonalną pracę, a kolejni po prostu mocno zawyżają ceny. Jeśli chcemy wybrać kogoś odpowiedniego dla siebie, powinnyśmy celować w drugą grupę, czyli fotografa oferującego profesjonalne usługi za przystępną cenę.

Dużym ułatwieniem w podjęciu ostatecznej decyzji może być sprawdzenie zakresu usług, czyli tego, co dokładnie składa się na wynajęcie fotografa. Poza tym, jeśli nie chcemy, by nasz budżet mocno się nadszarpnął, warto wcześniej ustalić, ile dokładnie możemy przeznaczyć na wynajęcie fotografa i się trzymać ustaleń.

 

Opinie klientów

 

W podjęciu decyzji mogą nam pomóc również opinie klientów. Dlatego szukając dla siebie fotografa, warto sprawdzić, co o nim mówią byli klienci. W uzyskaniu potrzebnych informacji mogą pomóc media społecznościowe, fora internetowe, jak również portale branżowe. Tak naprawdę wystarczy, że poznamy kilka opinii, a zdążymy wyrobić własne zdanie i stwierdzić, czy dany fotograf jest godny zaufania i czy może sprostać naszym oczekiwaniom.